ОБЕРЕЖНО БОТУЛІЗМ!

Зважаючи на ситуацію із захворюваністю на ботулізм, що склалася на території України, надаємо валківчанам інформаційну довідку для профілактики цієї небезпечної хвороби.

Ботулізм – гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти.
“Практично всі харчові продукти можуть містити спори або вегетативні форми збудників ботулізму. Проте, захворювання може виникнути тільки при вживанні тих, які зберігалися без попередньої достатньої термічної обробки.
Це можуть бути консерви, особливо домашнього приготування, копчені, в’ялені м’ясні та рибні вироби, а також інші продукти, в яких є умови для розвитку вегетативних форм збудників та токсиноутворення.
Найчастіше реєструються захворювання, пов’язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, «сімейні» спалахи захворювання.
З метою профілактики ботулізму необхідно:
– дотримуватись технології домашнього консервування овочів, фруктів, грибів, м’яса та виконувати вимоги загальних правил гігієни при приготуванні страв;
– перед вживанням консервованих продуктів необхідно прогрівати відкриті банки при 100°С протягом півгодини (в киплячій воді) – це приведе до руйнування ботулотоксину. Необхідно пам’ятати, що будь-які герметично закриті консерви потенційно небезпечні та можуть викликати захворювання (особливо це стосується грибів, так як їх дуже важко повністю очистити від залишків ґрунту, де міститься збудник);
– зберігати продукти, що не підлягають термообробці, але також є сприятливим середовищем для накопичення токсину (солона і копчена риба, ковбаси) при температурі не вище 8-10°С;
– в жодному разі не можна вживати в їжу м’ясні, овочеві чи рибні консерви, якщо банка роздута, деформована.
– ви маєте звертати увагу на ті харчові продукти, які ви купуєте в магазині, або на ринку