Прізвище при одруженні: змінити чи залишити?

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану

 по Валківському та Коломацькому районах

 інформує

Державна реєстрація шлюбу традиційно пов’язується з вирішенням питання про прізвище чоловіка та дружини у шлюбі.

Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя, або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, або приєднати до свого прізвища прізвище нареченого (нареченої).

Якщо наречені бажають мати подвійне прізвище, то за їх спільною заявою визначається, з якого прізвища буде починатися обране ними прізвище.

Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.

Якщо на момент державної реєстрації шлюбу прізвище нареченої (нареченого) вже є подвійним, вона (він) має право замінити одну із частин свого прізвища на прізвище другого, про що вказується у заяві про державну реєстрацію шлюбу.

Трапляються випадки, коли наречена після державної реєстрації шлюбу залишається на своєму прізвищі. Буває це досить часто. І часто запитують, чи можна залишитись на своєму прізвищі, а потім перейти на прізвище чоловіка? Можна!

Відповідно до ст.53 Сімейного кодексу України – якщо при реєстрації шлюбу дружина, чоловік зберегли дошлюбні прізвища, вони мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який зареєстрував їхній шлюб, або відповідного органу за місцем їхнього проживання заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища або про приєднання до свого прізвища прізвища другого з подружжя.

Л.М.Губська, заступник начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах ГТУЮ у Харківській області