Зміни в оформленні житлових субсидій

Відповідно до положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (із змінами внесеними Постановми КМУ від 14.04.2021 № 420 та від 19.05.2021 р. № 505) розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

– надавалася у  грошовій безготівковій формі;

– була призначена за фактичним місцем проживання особам, які орендують житлові приміщення на підставі договору найму; індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщеним особам;

– була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.

Також повинні звернутися громадяни, у яких відбулися зміни, зокрема щодо:

– складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб;

– складу сім’ї члена домогосподарства;

– переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання.

Домогосподарства втратять право на субсидії, якщо будь-хто із складу сім’ї:

– протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив покупку на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень:

– має  банківський депозит у сумі понад 100 тисяч гривень;

– здійснив  купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тисяч гривень;

– декларує  відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні;

– має  заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;

– не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;

– має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;

– має два і більше автомобіля, яким немає 15 років з дати випуску;

– не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного;

– будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), (при цьому не враховується житло, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності; розташоване в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири).

Просимо усіх хто потребує підтримки держави не піддаватися панічним настроям, не створювати масових скупчень, адже житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у будь-який місяць з травня до вересня 2021 р., буде нарахована починаючи з травня 2021 року.

Звернутися за оформленням субсидії можна одним із таких способів:

– безпосередньо до управління соціального захисту населення Валківської міської ради (м.Валки, пл.Центральна, 2,   I поверх, кімната № 10 тел. (05753) 5 14 81);

– через старостати (для жителів відповідних територій);

– через ЦНАП;

– заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу управління соціального захисту населення Богодухівської районної державної адміністрації;

– через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайт Мінсоцполітики.

Для правильного заповнення заяви та декларації при собі мати:

– паспорта, ідентифікаційні коди та інші документи, що засвідчують особу, на всіх членів домогосподарства;

– технічний паспорт на будинок (квартиру);

– свідоцтво про право власності або договір купівлі-продажу на будинок (квартиру);

– особові рахунки організацій надавачів послуг;

– поточний рахунок з банківської установи для перерахування коштів.

До відома громадян, які отримували субсидію в минулому опалювальному періоді у грошовій безготівковій формі, та у яких залишилися зекономлені кошти по субсидії, для прискорення їх отримання необхідно відкрити рахунок в «Ощадбанку» – зарахування коштів розпочнеться в червні 2021 року.