11 лютого 2021 року у відділі освіти Валківської міської ради обговорили новий Санітарний регламент для закладів  загальної середньої освіти, розроблений Міністерством охорони здоров’я України, який набув чинності з 1 січня 2021 року.

Його вимоги  обов’язково  необхідно враховувати під час будівництва й експлуатації закладів освіти, облаштування територій і приміщення. Регламент стосується закладів усіх типів і форм власності (крім спеціальних), а також приміщень структурних підрозділів інших юридичних осіб, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти.

Саме з цього приводу у відділі освіти Валківської міської ради відбулася нарада за участю фахівців     Держпродспоживслужби Чайки Ольги Сергіївни та Временко Надії Миколаївни. Вони ознайомили керівників освітніх закладів громади з вимогами нового Санітарного Регламенту та надали рекомендації по їх практичному втіленню.

Зокрема, йшлося про санітарно-гігієнічні норми облаштування території шкіл, спортивних майданчиків, фізкультурно-спортивних приміщень, кабінетів інформатики, санітарних вузлів, приміщень допоміжного та підсобного призначення. Також обговорили питання безпечної організації освітнього процесу та роботи з технічними засобами, водопостачання, водовідведення та опалення, повітряно-тепловий режим, природного та штучного освітлення, харчування, медичного обслуговування та інше. Новий Санітарний регламент також враховує кілька дуже важливих аспектів. Це, зокрема, інтереси дітей з особливими освітніми потребами, розвиток технічних засобів навчання і правила їхнього використання під час освітнього процесу.

Під час наради акцентовано увагу учасників на обов’язковому дотриманні вимог Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 2532 від 03.12.2020 року «Про затвердження Гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти» та обговорено стан впровадження системи НАССР у загальноосвітніх закладах громади.