КОРОНАВІРУС НІКУДИ НЕ ЗНИК І ЗАГРОЗИ ВІД НЬОГО НЕ СТАЛИ МЕНШИМИ

З метою проведення профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню  коронавірусної хвороби (COVID-19) під час карантину  Валківським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби  в Харківській області здійснюються  заходи нагляду (контролю) щодо дотримання протиепідемічних заходів в закладах продовольчої та непродовольчої торгівлі, громадського харчування, дошкільної освіти, на агропродовольчих ринках, тощо.

Нажаль, ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину. В зв’язку з цим частіше стали фіксуватися порушення маскового режиму та дотримання соціальної дистанції. В результаті на поточному тижні реєструється погіршення санітарно-епідемічної ситуації з захворюваності на нову коронавірусну хворобу в Харківській області (в тому числі і у Валківському районі), і в Україні в цілому.

Коронавірус нікуди не зник і загрози від нього не стали меншими. Люди втомилися від карантину в будь-якій формі, проте наразі немає більш ефективного засобу протистояти поширенню вірусу крім суворого дотримання карантинних вимог.

Враховуючи зростання кількості захворювань на коронавірус Кабінет Міністрів 17 червня прийняв рішення продовжити дію адаптивного карантину до 31 липня 2020 року.

Вкотре нагадуємо, що масковий режим, соціальна дистанція, дезинфекція, це прості речі, які дозволять вберегти своє життя та захистити інших.

Так станом на 18 червня 200 року забороняється перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті  без вдягнутих засобів індивідуального захисту. А в транспорті забороняється перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

В регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень. Вони можуть встановлюватися щодо:

  • проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів;
  • діяльності закладів, які надають послуги з розміщення;
  • роботи метрополітену;
  • перевезення пасажирів у всіх видах сполучень;
  • відвідування закладів дошкільної освіти;
  • роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів;
  • діяльності закладів харчування.

Регіоном зі значним поширенням  COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна одна з наступних ознак:

 

  • завантаженість ліжок становить понад 50%
  • середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на  основі оцінки епідемічної ситуації.

Також нагадуємо, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 – 34 000 грн) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 340 000 -170 000 грн).

Бережіть себе та своїх рідних і будьте здорові.